Acil Çıkış Kapısı

Acil çıkış kapısı fiyatları ve özellikleri

Acil Çıkış Kapısı

Acil çıkış kapısı kurumlar ve mekanlar için önemli bir zorunluluktur. Acil durumlarda doğru çalışması gerekir. 

Acil durumlarda kullanılacak olan çıkışların kapısı, kolay bir şekilde dışarıya açılabilmelidir. Yangınlara karşı 60 ile 120 dakika arasında dayanıklı malzemeden üretilir. Isı ve duman geçimez fitil yapısı bulunur. Kilitlenebilir özelliktedir. Kapının panik durumlarında kolay açılabilmesi için büyük bir panik barı bulunur. 

Farklı kaplama ve farklı renklerde üretilebilir. Bu sebeple kullanıldığı mekanlarda şık ve dikkat çekici bir bir görünüm sağlanabilir. 

Standart kapı ölçülerinde olduğu gibi ihtiyaca özel, tek veya çift kanatlı kapı şeklinde üretimi yapılabilir. Yangına dayanıklı cam acil çıkış kapısı olarak çeşitleri de bulunur. 

Acil çıkış kapısı satışı, acil çıkış kapısı fiyatları için detaylı bilgii müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. 

Erdemli acil çıkış kapısı sistemleri. Acil çıkış çıkış kapısı fiyatları. 

Acil çıkış kapısı gerekliliği

 Bütün yapılarda, aksi belirtilmedikçe, en az 2 çıkış tesis edilmesi ve çıkışların korunmuş olması gerekir.

 (2) Çıkış sayısı, 33 üncü madde esas alınarak belirlenecek sayıdan az olamaz. Aksi belirtilmedikçe, 25 kişinin aşıldığı yüksek tehlikeli yerler ile 50 kişinin aşıldığı her mekânda en az 2 çıkış bulunması şarttır. Kişi sayısı 500 kişiyi geçer ise, en az 3 çıkış ve 1000 kişiyi geçer ise, en az 4 çıkış bulunmak zorundadır.

(3) Kapıların birbirinden olabildiğince uzakta olması gerekir. Bölünmemiş tek mekânlarda iki kapı gerekiyor ise, kapılar arasındaki mesafe yağmurlama sistemi bulunmadığı takdirde diyagonal mesafenin 1/2’sinden ve yağmurlama sistemi mevcut ise, diyagonal mesafenin 1/3’ünden az olamaz.

(4) Bir koridor içindeki iki kaçış merdiveni arasındaki mesafe, yağmurlama sistemi olmayan yapılarda koridor uzunluğunun yarısından ve yağmurlama sistemi olan yapılarda ise, koridor uzunluğunun 1/3’ünden az olamaz.

KVKK Sözleşmesi

İlgili Ürünler

Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara Canlı Yardım