Fotoselli Kapı Nedir Nasıl Çalışır

Fotoselli kapılar günümüzde her binada kullanılabilen otomatik sensörle açılan ve kapanan kapılardır. Otomatik kapı veya kayar kap olarak da sektörde isimleri geçmektedir. Fotosel kapının üstünde bulunan bir cisim algılama sistemidir. Fotodirençler ie fotosel sistemi çalışmaktadır. 

Fotodirençler ışık ortamına göre değişkenlik gösterir ve fotoselli kapıyı oluşturan kısımdır. Genellikle kadmiyum sülfidden imal edilirler. Gelen ışık yoğunluğuna göre direnç farklılığı gösterebilmektedir. Işığa duyarlı sensörlerin çalışma mantığı insan gözüne benzemektedir. 

Fotoselli Kapı Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Genel kullanımı cam olan bu kapılar paslanmaz çelikten krom çerçeveli olarak mal edilirler. Kolay geçiş özelliği ile oldukça revaçtadırlar. Kapının açılması için hiç bir fiziksel güce ihtiyaç duymazlar. Fotoselli kapılar kullanım kolaylığının yanı sıra mekana estetik güzellik katarlar. 

Bütün mimari tasarımlara uyum gösterirler. Ayrıca mekan için sıcaklık veya soğukluk derecesinin de korurlar. Böylece ısıtma veya soğutma giderlerinde fayda gösterir. 

Giriş ve çıkış yoğun olduğu mekanlarda yoğun çalışmalarda bile sessiz ve düzenli olarak çalışabilir. 

fotoselli kapi erdemli otomatik kapi

Radar 

Algılama özelliği kapıya yaklaşan cismi algılar. Kızılötesi ve mikrodalga boyutunda çalışır. Mantığı ise, cisim algılandığında düşük voltajlı bilgiyi kontrol paneline gönderir. 

Kontrol Paneli 

Kapının beynini oluşturur. Kapıya nasıl çalışması gerektiğini kumanda edebilirsiniz. Sürekli olarak açıl ve kapan komutu, gece sürekli açık veya gündüz sürekli açık akl gibi komutları da uygulayabilir. Kış modunda kanatları yarına kadar açık tutabilirsiniz. Ayrıca fotoselli kapıların uzaktan kontrol özelliği de bulunabilir. 

Kontrol paneli mekanın içinde kapının üst ortasında bulunur. 

Kanat profilleri 

Fotoselli kapıların tek bir kanadı 50 ila 60kg arasında olur. Çift kanalı otomatik kapılarda ise bu rakam 100 ila 120kg'ya ulaşabilir. Bu veriler 4mm kalınlığındaki camlar için geçerlidir. Kanada göre ağırlığı  taşıyabilecek profillerin uygunlanması önemlidir. 

Kapılar 2m'yi geçen uzunluğa sahip olurlar. 

Motor 

Sistemin en aktif çalışan kısmıdır. Dekoderli motlarlar sıklıkla kullanılır. Hız ayar ve yük ayarı doğru yapılmalıdır. 

Erdemli otomatik kayar kapı sistemleri ile siz de işletmeniz doğru kapıyı kullanın. 

ERDEMLİ FOTSELLİ KAPI ÜRÜNLERİ VE FİYATLARINI İNCELEYİN

Çift Kanatlı Fotoselli Kapılar

Hava Perdeli Çift Kanat Kapılar

Fotoselli Hastane Kapısı

Tek Kanatlı Fotoselli Kapı

Çift Kanatlı Fotoselli Kapı

Sorularınız için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara Canlı Yardım